Erasmus patirtis Belgijoje.

Erasmus patirtis Belgijoje, Antverpene, Lessius aukštojoje mokykloje. Ieva Stankevičiūtė.

 

 Trečio kurso rudens semestras buvo pats šauniausias per mano visą studijavimą universitete! Išvykau rugpjučio 27dieną į Belgiją, Antverpeną, neturėdamos su drauge kur gyventi. Tad pirmoji savaitė buvo iššūkių savaitė, nes gyvenome hostelyje ir diena iš dienos ieškojome buto nuomai... O Antverpene tas tikrai nėra lengvas uždavinys. Ekstramalu, šiek tiek nerimo širdyje, bet didžiulis džiaugsmas, kai radome nedidelį ir jaukų butą pačiame miesto centre! Tada širdys nurimo ir pasinėrėme į tikrą Erasmus gyvenimą.

 

 

 

Prieš moklso metus lankėme olandų kalbos kursus, kurie buvo skirti atrinktiesiems Erasmus studentams iš visos Europos. Trys savaitės olandų kalbos: mokėmės ir visi kartu draugiškai leidome laiką. Po trijų savaičių gan intensyvaus kurso ir gerai išlaikyto egzamino, galiu pasakyti keletą frazių, sudalyvauti trumpame belgų pokalbyje, prisistayti: Dag! Mijn naam is Ieva. Ik kom uit Litouwen. Ik studeer logopedie.

Na ir štai atėjo ilgai laukta moklsų metų pradžia. Grupė šauni, draugiška, labai susidraugavome. Buvo 19 merginų iš labai įvairių šalių: Olandijos, Suomijos, Slovėnijos, Slovakijos, Portugalijos, Vokietijos. Na ir žinoma, mes, dvi lietuvaitės.

Visos paskaitos vyko anglų kalba, dėstytojai tikrai stengiasi duoti kuo daugiau žinių, malonūs, paslaugūs. Tik pradėjus mokytis, supratau, kad Lietuvos ir Belgijos mokslų sistema, logopedų sistema, požiūris į pedagogus, terapeutus yra visiškai skirtinga! Universitete mūsų pagrindas yra specialiųjų ugdymosi poreikių vaikai, tačiau ten apie tai nėra kalbama. Disleksijos, diskalkulijos paskaitos buvo tiesiog apie „normalius" vaikus, kurie turi šių sutrikimų. Tad viskas grindžiama paprastais vaikais tik su tam tikrais sutrikimais. Įdomu pamatyti ir palyginti logopedų darbą Lietuvoje ir Belgijoje, kokią įrangą, metodus naudoja. Iš tiesų, gauta informacija, praktika, matyti įvairūs centrai , specialioji mokykla, studijų intensyvumas davė daug žinių bei patirties. Mokytis tikrai nebuvo lengva, daug darbų, daug paskaitų per dieną, prezentacijos, atsiskaitymai, straipsnių analizė, darbai grupėse ... Mokėmės net devynis dalykus, iš kurių buvo net septyni egzaminai. Įtempčiausias laikas buvo sausį, kai per devynias dienas turėjome laikyti septynis egzaminus... Och, kiek nemiegotų naktų  Vykusios į Belgiją, tikrai to nenujautėmė, kad taip bus. Tačiau aš tikrai nesiskundžiu, nes to, ką ten gavome, patyrėmė, pamatėme tikrai į nieką nekeisčiau!!!!

Be mokslų ir specialių vizitų į tam tikras įstaigas, universitetas rengdavo ir ekskursijas visiems Erasmus studentams. Buvo eksursiją po patį Antverpeną, keliavome į Briuselį, buvo paskaita Europos komisijoje, lankėmės Parlamento muziejuje.

Žinoma, dar ir pačios organizuodavomės keliones po Belgiją daugiau, aplankėme daug gražių miestų, Gentą, Briugę, Liuveną. Susipažinau su daug Belgijos žmonių, visi malonūs, draigiški, neskubantys, besišypsantys, puikiai kalbantys angliškai, ragavau belgiško alaus ir šokolado (tačiau mūsų alus ir šokoladas belgiškiesiems nenusileidžia  ), nuotraukų tiek, kad neužtektų savaitės visoms peržiūrėti, tačiau didžiausias bagažas yra prisiminių, draugų iš viso pasaulio!

Ilgiuosi Antverpeno, grupiokių, kitų draugų, net ir to belgiško lietaus. Laikas praleistas tenais įstrigo giliai giliai, su plačiausia šypsena pasakoju savo įspūdžius.

P.S. Posakį „Ramus kaip belgas" patvirtinu 100 procentu. ;)

 

Įsimylėjusį Antverpeną Ieva Stankevičiūtė.

 

Erasmus patirtis Belgijoje. Erasmus patirtis Belgijoje.
Erasmus patirtis Belgijoje. Erasmus patirtis Belgijoje.