socialweb socialwork logo

 

PRANEŠIMAS SPAUDAI

 

Socialinis darbas internete

 

2014 m. kovo 18 d., Vilnius

Pasaulinė socialinio darbo diena primena socialinio darbo svarbą ir indėlį visuomenėje. Baigiamoji projekto „Saugus socialinis žiniatinklis” konferencija, siekianti stiprinti pastangas ir apsaugoti pažeidžiamus vaikus ir jaunimą nuo interneto pavojų ir grėsmių naudojant teigiamą socialinio darbo energiją ir įtaką, vyks 2014 m. balandžio 8 d. Berlyne, Vokietija.

Tarptautinė socialinių darbuotojų federacija (IFSW) pabrėžia, jog „dirbti su vaikais yra labai sudėtinga, nes socialinis darbuotojas turi suprasti, kaip vaikai bendrauja, apie ką jie bendrauja, atsižvelgiant į jų amžių ir išsivystymo lygį, kaip reikia su jais, jų šeimomis ir bendruomene dirbti. [...] Tam reikalingas aukštas profesinio švietimo lygis."

Šiandien jaunimas plačiai naudoja įvairias ryšio priemones, pavyzdžiui, socialinio žiniatinklio įrankius, tačiau socialiniai darbuotojai, dirbantys su jaunimu, įgydami savo išsilavinimą šiam iššūkiui iki šiol buvo mažai rengiami. Nors socialiniai darbuotojai turi žinių, kaip jaunimas naudoja žiniatinklio priemones ir supranta jaunuolių susižavėjimą internetu, tačiau tebėra poreikis tolimesniam kvalifikacijos kėlimui, kuris buvo patvirtintas projekto „Saugus socialinis žiniatinklis” tyrimų rezultatais.

Daugiau nei 90 procentų respondentų, kurie dalyvavo Saugaus socialinio žiniatinklio mokymuose, įvardino, kad mokymai jiems buvo naudingi ir juos panaudos dirbant su vaikais ir jaunimu. Beveik 100 proc. dalyvių rekomenduotų šiuos mokymus kitiems savo kolegoms.

„Net jei socialiniai darbuotojai yra susipažinę su socialiniu žiniatinkliu ir jo technologijomis bei naudoja jas savo asmeniniams tikslams, sparčiai besikeičiantis jaunųjų klientų elgesys internete ir su tuo susijusios rizikos ir grėsmės, tampa pagrindine jų kasdieninio darbo užduotimi“, - teigė Jutta Croll, vykdančioji Stiftung Digitale Chancen direktorė. „Projektas „Saugus socialinis žiniatinklis” buvo suplanuotas ir įgyvendintas per praėjusius du metus, siekiant padėti specialistams gilinti žinias saugaus interneto tema, kurie savo darbe tiesiogiai susiduria su vaikais ir jaunimu, tam, kad būtų užkirtas kelias tykantiems pavojams Internete”.

Lietuvoje projektą įgyvendina Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su aštuoniomis Lietuvos viešosiomis bibliotekomis. 2013 m. Pasvalio, Pakruojo, Varėnos, Radviliškio, Klaipėdos, Panevėžio, Šilutės, Plungės rajono savivaldybių bibliotekose ir Jonavos mokyklose buvo apmokyti daugiau nei 100 bibliotekininkų ir socialinių pedagogų. Mokymų metu bibliotekininkai ir socialiniai pedagogai susipažino su socialinio žiniatinklio teikiamais privalumais, analizavo vaikų elgseną internete, lygino su suaugusiųjų. Gilino žinias apie vaikų tykančias internetines grėsmes, rizikas. Sužinojo, kur rasti teisingą informaciją ir kaip reaguoti susidūrus su sudėtingomis situacijomis. 2014 m. buvo organizuoti mokymai dvidešimt aštuoniems bibliotekininkams ir socialiniams pedagogams, kurie norėjo įgyti žinių ir tapti projekto „Saugus socialinis žiniatinklis“ konsultantais.

2014 m. balandžio 8 d. Berlyne vyksianti baigiamoji projekto konferencija pabrėžia teigiamą požiūrį ir įvertina interneto svarbą, kuriame jauni žmonės kuriasi savo tapatybę ir vyksta asmenybės ugdymas. Šiame renginyje bus pristatyti galutiniai projekto metu vykdytų tyrimų rezultatai ir pirmosios išvados apie metodų ir rezultatų, taip pat ir mokymo kursų, perkėlimo galimybes kitoms projekte dalyvaujančių šalių specialistų grupėms, taip pat ir specialistams iš kitų Europos šalių.

Ekspertai, suinteresuotosios institucijos ir specialistai, dirbantys su pažeidžiamais vaikais ir jaunimu yra maloniai kviečiami dalyvauti ir registruotihttp://socialweb-socialwork.eu/content/sections/apply.cfm

Apie projektą „Saugus socialinis žiniatinklis“ (Ang. „Social Web -Social Work“)

Tai žinių gilinimo projektas, finansuojamas Europos Komisijos Saugesnio Interneto programos, kurio metu kuriami mokymai bei vertinamas jų poveikis darbuotojams tiesiogiai savo darbe susiduriantiems su vaikais ir jaunimu iš socialiai pažeidžiamų grupių.

Pagrindinis projekto tikslas - didinti vaikų saugumą internete, teikiant socialinę pagalbą ir darant teigiamą įtaką vaikams bei jaunimui iš socialiai pažeidžiamų grupių.

Projektas įgyvendinamas Čekijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Ispanijoje ir Vokietijoje. Projekto trukmė – 2 metai (2012-2014 m.).

Projekto patariamąją valdybą sudaro šie asmenys ir organizacijos: John Carr, Dr. Per Christiansen (Hans-Bredow-Institutas), Dr. Renata Geležinienė, („LR Specialiosios pedagogikos asocacija“), Loreta Križinauskienė (Asociacija „Langas į ateitį”), Prof. Sonia Livingstone (Londono ekonomikos mokykla), Tink Palmer (The Marie Collins Fondas), Ana Luiza Rotta Soares.

Daugiau informacijos apie projektą ir nuotolinio mokymosi kursą rasite projekto svetainėje: www.socialweb-socialwork.eu

 

Apie asociaciją “Viešieji interneto prieigos taškai”

Tai nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, kuri skatina ir vykdo teigiamas iniciatyvas Lietuvos Respublikos kaimiškose vietovėse informacinių technologijų galimybių sklaidos, užimtumo ir švietimo srityse. Pagrindinės veiklos kryptys: i) bibliotekininkų kompetencijų plėtotė informacinių technologijų srityje; ii) suaugusiųjų papildomo mokymosi galimybių plėtojimas informacinių technologijų srityje; iii) Moksleivių papildomo mokymosi galimybių plėtojimas informacinių technologijų srityje. Aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose su užsienio partneriais.

 

                                       

Kontaktai pasiteiravimui:

Inga Žemaitienė

VIPT asociacija

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.